فقط با ۵۰ هزار تومان پیج ، کانال ، گروه و کسب و کار خود را تبلیغات کنیدشروع تبلیغات

شبکه تبلیغات ایران

با ثبت لینک های خود در شبکه تبلیغات ایران ، آن را به کاربران اینترنت معرفی کنید و تحولی در افزایش اعضاء و کسب و کارتان ایجاد نمایید.
توضیحات بیشتر

بلاخره طرح رجیستری گوشی‌های موبایل اجرایی شد

بلاخره طرح رجیستری گوشی‌های موبایل اجرایی شد

به گزارش سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا، فاز مانیتورینگ شبکه‌ی موبایل از امروز به‌منظور اجرای طرح رجیستری گوشی‌ آغاز شده است.

بر اساس گزارش سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح رجیستری گوشی موبایل از امروز با ‌آغاز مانیتورینگ شبکه اجرا شد و فعلًا در این مرحله هیچ محدودیتی برای مشترکان اعمال نمی‌شود تا اوایل آبان که یک یا چند مدل از گوشی‌های قاچاق، غیر مجاز اعلام خواهند شد. در فاز اول اجرای این طرح از امروز تنها مانیتورینگ شبکه آغاز می‌شود و در چند روز آینده به اعمال محدودیت روی یک یا چند مدل گوشی آغاز خواهد شد. بنابراین تا چند روز آینده که هنوز گوشی‌های مورد نظر اعلام نشده‌اند، هیچ محدودیتی برای مشترکان موبایل ایجاد نخواهد شد.

در روزهای آینده که چند مدل گوشی منتخب برای اعمال محدودیت‌ها اعلام می‌شود مقابله با گوشی‌ قاچاق و فعال نشدن تجهیز قاچاق در شبکه اپراتوری موبایل به این ترتیب به‌صورت رسمی آغاز می‌شود. حمیدرضا دهقانی‌نیا، معاون فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با تأکید بر اجرای رجیستری از روز ۲۸ مهر، گفت:

مدل‌های ممنوعه با یک فرصت زمانی کوتاه یک یا دو روزه اعلام می‌شوند که امکان سوء استفاده برای قاچاقچیان فراهم نشود.

طرح رجییستر گوشی

در این شرایط برخی فروشندگان گوشی موبایل به خریداران خود اعلام کرده‌اند که اگر قصد خرید گوشی دارند عجله کنند یا گوشی‌های خریداری‌شده را قبل از ۲۸ مهر فعال کنند که در غیر این صورت شاید قابل استفاده نباشد؛ اما به گفته دهقانی‌نیا از جمعه تنها مانیتورینگ شبکه آغاز می‌شود و قرار نیست هیچ گوشی حتی اگر قاچاق باشد، غیر فعال شود. به گفته‌ی معاون فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از روز جمعه تنها مانیتورینگ شبکه آغاز می‌شود و فعلاً نیازی به استعلام‌گیری نیست که در آینده سامانه‌ای پیامکی برای استعلام شماره سریال گوشی توسط کاربران اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد کمیته راهبری طرح رجیستری در نشست دیگری در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مردم توصیه کرده است اگر هر فروشنده‌ای برای طرح رجیستری از آن‌ها هزینه طلب کرد، فروشگاه را ترک کند.

بنا بر اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیاز سالانه کشور به ۱۰ تا ۱۲ میلیون گوشی تلفن همراه تنها ۱۰ درصد آن از طریق واردات قانونی انجام می‌شود که این میزان علاوه‌بر اینکه حقوق گمرکی و مالیات دولت را محقق نمی‌کنند، ممکن است به دلیل میزان جذب اشعه‌ی بالا سلامت کاربران را نیز به خطر بیاندازند. همچنان که در مواردی میزان جذب اشعه در برخی گوشی‌های قاچاق تا ۱۴ برابر حد استاندارد گزارش شده است.

با اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه هر گوشی با یک شناسه‌ی منحصربه‌فرد در شبکه معرفی می‌شود و از این رو پیگیری موبایل‌های سرقتی تسهیل خواهد شد. علاوه‌بر این به دلیل واردات رسمی و مشخص بودن واردکننده و شرکت گارانتی‌کننده، کیفیت خدمات پس از فروش موبایل در کشور ارتقاء خواهد یافت. برای اطلاع‌رسانی درباره‌ی این طرح کانال‌های ارتباطی در شبکه‌های اجتماعی در طرح رجیستری آغاز به کار کرده‌اند و به سه گروه مردم، اصناف و بازرگانان اطلاع‌رسانی می‌کنند. وی گفت:

کانال HAMTA_NTSW@ در سه شبکه‌ی اجتماعی سروش، تلگرام و گپ به مردم اطلاع‌رسانی می‌کند و کانال HAMTA_ASNAF@ و کانال HAMTA_BAZARGAN@ به ترتیب به اصناف و بازرگانان اطلاعات لازم را ارائه می‌کنند.

جهت مشاهده سایر مطالب مشابه و عضویت در کانال کلیک کنید
جهت مشاهده سایر محتوای کانالها اینجا کلیک کنید
شبکه تبلیغات ایران
نظرات
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پیشنهاد های ویژه

چگونه پیشنهاد ویژه شویم ؟
برو بالا