فقط با ۵۰ هزار تومان پیج ، کانال ، گروه و کسب و کار خود را تبلیغات کنیدشروع تبلیغات

شبکه تبلیغات ایران

با ثبت لینک های خود در شبکه تبلیغات ایران ، آن را به کاربران اینترنت معرفی کنید و تحولی در افزایش اعضاء و کسب و کارتان ایجاد نمایید.
توضیحات بیشتر

طرح رجیستری موبایل بلاخره میخواد از اوخر مهر ماه اجرایی شه؛

طرح رجیستری موبایل بلاخره میخواد از اوخر مهر ماه اجرایی شه؛

 

طرح رجیستری موبایل بلاخره میخواد از اوخر مهر ماه اجرایی شه؛

بعد از گذشت بیش از 10 سال و یک اجرای نافرجام طرح رجیستری موبایل‌ در سال 1385، بالاخره طلسم اجرای آن شکسته شده و قرار است در 28 مهرماه سال جاری به سرانجام برسد.

«حمیدرضا دهقانی‌نیا»، دبیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، معتقد است موبایل های قاچاق سودی برابر 1000 میلیارد تومان را به جیب قاچاقیان می ریزند. وی باور دارد این مبلغ معادل بودجه سالیانه دو وزارتخانه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» و «صنعت، معدن و تجارت» است.طبق اظهارات دهقانی نیا طرح رجیستری قرار نیست منجر به جمع‌آوری برخی برندهای فاقد نمایندگی رسمی در ایران، مثل اپل شود و یا هیچ‌گونه انحصاری را برای واردات موبایل در اختیار شخص یا ارگان خاصی قرار دهد. او در این باره گفته: «هر قاعده‌ای که از قبل توسط سازمان توسعه تجارت یا وزرات صنعت در حوزه تجارت وضع شده باشد، قطعا بعد از اجرای طرح نیز ادامه پیدا خواهد کرد.»

با توجه به گفته‌های این مقام مسئول در اجرای این طرح بابت تجهیز، ثبت در شبکه و رجیستر کردن موبایل، نباید هیچ هزینه‌ای از مردم توسط هیچ‌کسی گرفته شود.

لازم به ذکر است که تست «SAR» یکی از مجوزهایی است که واردکنندگان موبایل باید آن را اخذ کنند. در این تست اصالت و سلامت تجهیز تلفن همراه و نرخ امواج ساطع شده از موبایل‌ها ارزیابی می‌شود که منجر به کاهش خطرات ناشی از تشعشعات این دستگاه‌ها می‌شود.

 

طرح رجیستری موبایل بلاخره میخواد از اوخر مهر ماه اجرایی شه؛

حمیدرضا دهقانی‌نیا اعتقاد دارد طرح رجیستری موبایل به علت نبود یک کمیته فنی حرفه‌ای در سال 1385 شکست خورد و دلیل دیر اجرایی شدن آن در دو سال اخیر نیز به عدم داشتن دغدغه‌ یکدست مدیران وقت، نسبت به زیان اقتصادی قاچاق موبایل به کشور برمی‌گردد.

دبیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا می‌گوید امروزه به دلیل رسیدن به الگوریتمی متشکل از سه شرط اصلی در رابطه با شناسه «IMEI» یعنی یکتا بودن و غیرقابل جعل بودن و قابل تشخیص برای شبکه اپراتوری، توانایی اجرای فوری طرح رجیستری را داریم. لازم به ذکر است که تکلیف موبایل‌های موجود در حال حاضر در کشور هنوز به طور دقیق مشخص نیست.

جهت مشاهده سایر مطالب مشابه و عضویت در کانال کلیک کنید
جهت مشاهده سایر محتوای کانالها اینجا کلیک کنید
شبکه تبلیغات ایران
نظرات
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پیشنهاد های ویژه

چگونه پیشنهاد ویژه شویم ؟
برو بالا