فقط با ۵۰ هزار تومان پیج ، کانال ، گروه و کسب و کار خود را تبلیغات کنیدشروع تبلیغات

شبکه تبلیغات ایران

با ثبت لینک های خود در شبکه تبلیغات ایران ، آن را به کاربران اینترنت معرفی کنید و تحولی در افزایش اعضاء و کسب و کارتان ایجاد نمایید.
توضیحات بیشتر

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد

هر آنچه درباره آیفون 8 می‌دانیم

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد هر آنچه درباره آیفون 8 می‌دانیم

 اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد

به گزارش شبکه تبلیغات ایران :‌

آیا واقعیت افزوده تحول بزرگ بعدی است؟
شایعه: اپل به‌شدت مشغول کار روی واقعیت افزوده و توسعه‌ی آن است تا احتمالا این فناوری را در دوربین آیفون‌های پیش‌ رو قرار دهد. بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل به واقعیت افزوده به‌عنوان تحول بزرگ بعدی چشم دوخته است. با وجود اینکه چند سالی از عرضه‌ی سخت‌افزارهای واقعیت افزوده با ظاهر عینک‌‌وار به بازار می‌گذرد، یک آیفون مجهز به این قابلیت‌ها احتمالا زودتر از انتظار ما عرضه خواهد شد. بر اساس گزارشات بلومبرگ، صدها تن از مهندسان اپل، شامل تیم دوربین آیفون، مشغول توسعه‌ی واقعیت افزوده هستند.

واقعیت افزوده چگونه در آیفون قرار خواهد گرفت؟ بلومبرگ گزارش می‌دهد که کاربران آیفون احتمالا قادر به تغییر عمق تصویر یا چرخاندن ۱۸۰ درجه‌ای اجسام، هنگام ویرایش آن باشند. علاوه بر این دوربین آیفون احتمالا امکان قرار دادن افکت‌های مجازی را مشابه فیلترهای سلفی اپلیکیشن اسنپ‌چت ارائه می‌دهد.
 

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد هر آنچه درباره آیفون 8 می‌دانیم

شارژ بی‌سیم
شایعه: آیفون جدید به همراه شارژ بی‌سیم عرضه خواهد شد. بر اساس نوشته‌ای از وب‌سایت جی‌پی مورگان که در وب‌سایت CNBC منتشر شد، آیفون نسل بعدی مجهز به چیپ بی‌سیم برودکام خواهد بود. این نوشته‌ اشاره‌ای نکرده است که آیفون ۸ از کدام استاندارد شارژ بی‌سیم پشتیبانی خواهد کرد؛ با این حال چیپ‌های ساخت برودکام از دو استاندارد Qi و PMA پشتیبانی می‌کنند.

منبع منتشرکننده اشاره‌ای به این موضوع نکرده است که کدام مدل‌های آیفون مجهز به شارژ بی‌سیم خواهند بود. اما گزارش اخیر مینگ‌چی‌کو تحلیلگر KGI تأیید می‌کند که اپل تمام مدل‌های آیفون ۲۰۱۷، شامل آیفون مخصوص سالگرد یعنی آیفون ۸ و آیفون‌های نسل بعدی ۷ اس و ۷ اس پلاس را به قابلیت شارژ بی‌سیم مجهز خواهد کرد.

احتمال آن چقدر است؟ قابلیت شارژ بی‌سیم جزو اولین شایعات قابل باوری بود که در مورد آیفون ۸ شنیدیم. اپل در ماه فوریه به کنسرسیوم شارژ بی‌سیم و استاندارد شارژ Qi پیوست؛ اما شارژ بی‌سیم آیفون احتمالا از استاندارد PMA نیز پشتیبانی خواهد کرد. سامسونگ، دیگر عضو این کنسرسیوم، هردو استاندارد Qi و PMA را در گوشی‌های گلکسی خود قرار داده است.

علاوه بر این، قابلیت شارژ بی‌سیم، اقدام اپل مبنی بر استفاده از بدنه‌ی تمام شیشه‌ای را توجیح می‌کند. با اینکه برخی از گوشی‌های هوشمند فلزی و پلاستیکی امروزی مجهز به شارژ بی‌سیم هستند؛ اما استفاده از شیشه فرآیند شارژ را تسریع می‌کند و به‌واسطه‌ی بهره‌گیری از آن، تداخل فرکانسی کمتری به وجود خواهد آمد. اپل احتمالا تصمیم خواهد گرفت این ویژگی را تنها به آیفون ۸ اختصاص دهد؛ اما اگر انتظار داشته باشیم که آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس نیز با بدنه‌ی تمام شیشه‌ای ساخته شوند، افزودن شارژ بی‌سیم احتمالا افراد بیشتری را به خرید آیفون ۸ ترغیب خواهد کرد. در حالی که احتمال می‌رود مدل‌های آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس به علت مشکلات تولید فاقد نمایشگر اولد باشند، قرار دادن شارژ بی‌سیم تصمیم عاقلانه‌ای در ترغیب خریداران و انتخاب آن‌ها خواهد بود.

تاچ آیدی در جلوی گوشی؟
شایعه: رندرهای مختلفی که در ماه آوریل منتشر شدند نسخه‌ی از آیفون ۸ را نشان دادند که همه‌ی ما خواستار آن هستیم: نمایشگر بدون حاشیه‌ی اولد به همراه سنسور اثر انگشت و تاچ آیدی، که به جای قرارگیری پشت گوشی، جلوی گوشی و زیر نمایشگر مخفی شده‌اند. این رندرها همچنین سیستم دوربین پشتی را به‌صورت عمودی نشان دادند.

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد هر آنچه درباره آیفون 8 می‌دانیم

 

احتمال آن چقدر است؟ با وجود اینکه اخبار بی‌شماری در مورد به تأخیر افتادن عرضه‌ی آیفون شنیده‌ایم، احتمال اینکه اپل در این مقطع، موفق به آماده کردن هیچ کدام از این ویژگی‌ها نشود بسیار پایین است. تاچ آیدی یکی از بخش‌های اصلی برای پرداخت‌های اپل‌پی به حساب می‌آید و انتظار عرضه‌ی آیفون ۸ بدون آن بسیار دشوار است. با انتقال تاچ آیدی به بخش پشت گوشی، باز کردن قفل آیفون با انگشت شست هنگامی که آن را دست دارید یا دسترسی به آن زمانی که آیفون خود را روی سطح صافی نظیر میز قرار داده‌اید تا حدودی دشوار می‌شود و راحتی کار با گوشی را سلب می‌کند.

دلیل احتمالی دیگر برای قرار دادن تاچ آیدی در پشت گوشی، شارژ بی‌سیم است. اگر سامسونگ به دلیل مشکلات فنی، موفق به قرار دادن سنسور اثر انگشت در قسمت جلوی گلکسی اس ۸ نشده است، اپل نیز احتمالا به مشکلات مشابهی دچار خواهد شد.

یک دوربین بدون رقیب؟
شایعه: ما بر این باور بودیم که آیفون ۷ پلاس مجهز به یک دوربین بدون رقیب است؛ اما ظاهرا آیفون ۸ قرار است از آن هم فراتر رود. طبق گزارشات بلومبرگ، اپل در حال آزمایش دوربین‌های پیشرفته در قسمت جلو و پشت آیفون ۸ است. برخلاف آیفون ۷ پلاس، دوربین‌ دوگانه‌ی آیفون ۸ قرار است به جای قرارگیری به‌صورت افقی، به‌صورت عمودی یکدیگر قرار بگیرند. مهم‌تر از همه، دوربین جلو احتمالا مجهز به دو لنز به‌ همراه قابلیت واقعیت افزوده و حالت پرتره برای ثبت تصاویر سلفی خواهد بود.

احتمال آن چقدر است؟ منابع بلومبرگ برای ردیابی اخبار آیفون همیشه بسیار محکم و قابل اطمینان بوده‌اند. با اینکه اپل بدون شک در حال آزمایش ویژگی‌های بسیاری است؛ اما همه‌ی آن‌ها قرار نیست به همراه نسخه‌ی نهایی آیفون ۸ عرضه شوند. با این حال، با توجه به نظرات اخیر تیم کوک درباره‌ی واقعیت افزوده و موفقیت آیفون ۷ پلاس و دوربین بی‌نظیر آن، بدون شک اپل در بهبود هرچه بیشتر دوربین آیفون نسل بعد تلاش زیادی خواهد کرد.

۱۰۰ میلیون نمایشگر اولد سفارشی از سامسونگ؟
شایعه: طبق گزارشات بلومبرگ، اپل سفارش ساخت ۱۰۰ میلیون واحد نمایشگر اولد به سامسونگ داده است. علاوه بر این، شایع شده که سامسونگ، تأمین‌کننده‌ی انحصاری نمایشگرهای اولد آیفون ۸ خواهد بود؛ زیرا تولیدکنندگان دیگر توانایی تولید با چنین ظرفیت بالایی ندارند.

احتمال آن چقدر است؟ این شایعه که اپل قصد استفاده از نمایشگر اولد برای آیفون ۸ دارد بسیار قوی است. شایعات مکرر و بی‌شماری صحت این مسئله را تأیید کرده‌اند. تنها نکته‌ای که در مورد آن مطمئن نیستیم، احتمال استفاده از نمایشگرهای اولد خمیده است. در آغاز، به‌ نظر می‌رسید اپل در یافتن تأمین‌کننده‌ای که قادر به تولید میزان کافی از نمایشگر‌های خمیده‌ی اولد برای آیفون ۸ باشد، به مشکل برخورده است، اما گزارش‌های بعدی تأیید کردند که ظاهرا سامسونگ مسئولیت این کار را بر عهده گرفته است.

هنوز مشخص نیست که خمیدگی نمایشگر آیفون ۸ به چه صورت خواهد بود. بر اساس منابع بلومبرگ، آخرین نمونه‌ی اولیه آیفون ۸ مجهز به یک نمایشگر اولد مسطح به همراه قدری خمیدگی شیشه‌ی جلو در کنار یک قاب فلزی و پشت آلومینیومی بود؛ در نتیجه احتمال همه چیز وجود دارد.

آیفون ۱۰۰۰ دلاری؟
شایعه: ب راساس گزارش وب‌سایت فست‌کمپانی نسخه‌‌ی ویژه‌ی آیفون، مخصوص دهمین سالگرد رونمایی از این گوشی، احتمالا قیمتی بالای ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت. قیمت بالای آن به‌ خاطر استفاده‌ی آیفون ۸ از نمایشگر اولد است که هزینه‌ی تولید آن برای اپل تقریبا نزدیک به دو برابر خواهد بود. یکی از تحلیلگران موسسه‌ی UBS این گمانه‌ را نیز مطرح کرده است که مدل میان‌رده‌ی آیفون ۸ احتمالا با قیمت بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار به فروش خواهد رفت.

احتمال آن چقدر است؟ آیفون ۸ بدون شک قیمت بالاتری خواهد داشت؛ در نتیجه بهتر است از هم‌اکنون به فکر پس‌انداز بیشتری باشید. اما آیا قیمت آن بالای ۱۰۰۰ دلار خواهد بود؟ جواب این سؤال بستگی به این دارد که کدام ظرفیت آیفون را برای خرید انتخاب کنید. با توجه به اینکه در حال حاضر آیفون ۷ پلاس با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت به قیمت ۹۶۹ دلار به فروش می‌رسد، عرضه‌ی یک آیفون رده بالا با برچسب قیمت ۱۰۰۰ دلار، آنچنان غیر معمول نخواهد بود. اما برای مدل پایه‌ی آیفون با ظرفیت ۶۴ گیگابایت چطور؟ اپل احتمالا هنوز به عرضه‌ی آیفون‌ با قیمت رقابتی علاقه‌مند است و قیمت‌گذاری مدل پایه با برچسب قیمتی زیر ۹۰۰ دلار، همچنان حاشیه‌ی سود بالای این شرکت را حفظ خواهد کرد.

ویژگی True Tone در تمام مدل‌ها؟
شایعه: براساس وب‌سایت 9to5Mac، تمام مدل‌های آیفون که در سال جاری عرضه خواهند شد مجهز به فناوری نمایشگر اپل یعنی True Tone خواهند بود. این ویژگی سال گذشته با رونمایی از آیپد پرو ۹.۷ اینچی معرفی شد. True Tone با استفاده از سنسورهای تشخیص نور محیط و با توجه به نور اطراف، نور و دمای رنگ نمایشگر گوشی را تنظیم و مشاهده‌ی محتوای آن را آسان‌تر می‌کند. طبق گزارش 9to5Mac، این قابلیت در نسخه‌ی ویژه‌ی آیفون ۸ و آیفون‌های ۷ اس و ۷ اس پلاس قرار خواهد گرفت.

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد هر آنچه درباره آیفون 8 می‌دانیم

رندرهای آیفون ۸ ظاهرا از طراحی‌های داخلی که توسط SlashLeaks منتشر شدند، الهام گرفته بودند. این طرح‌های کلی، یک دوبین جلوی مجهز به تشخیص چهره، سنسور مادون قرمز، بورد اصلی با طراحی ستونی و دو واحد باتری را نیز نشان می‌دادند.

احتمال آن چقدر است؟ قطعا زیاد! بر اساس شایعات، آیفون ۸ ویژگی‌های گسترده‌ای خواهد داشت؛ بنابراین اگر تمام آن‌ها صحت نداشته باشند، یک بورد اصلی با طراحی ستونی نه‌تنها محتمل، بلکه لازم خواهد بود. ما سنسور تاچ آیدی گوشی را نه در پشت گوشی، بلکه جلوی آن لمس خواهیم کرد؛ در نتیجه این طرح‌های مفهومی به همین دلیل ما را خوشحال می‌کنند.

تاچ آیدی در پشت گوشی؟
شایعه: احتمال دارد اپل یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های خود یعنی تاچ آیدی را به پشت آیفون ۸ منتقل کند. طبق گزارش اندی هارگریوز، تحلیلگر موسسه‌ی پاسیفیک کرست سکیوریتیز، اپل در تعبیه‌ی سنسور اثر انگشت روی نمایشگر گوشی و دکمه‌ی هوم مجازی دچار مشکلات فنی شده است. اپل احتمالا ناچار خواهد شد برای رفع این مشکل، تولید آیفون ۸ را به تعویق بیاندازد. بر اساس گزارش تیموتی آرکوری تحلیلگر موسسه‌ی کووِن اند کمپانی، احتمال دیگر، قرار دادن سنسور تاچ آیدی در پشت آیفون ۸ همانند گلکسی اس ۸ سامسونگ و پیکسل‌های گوگل است. بر اساس گزارشات بلومبرگ، اپل نسخه‌ای اولیه از آیفون ۸ را با تاچ آیدی در پشت این گوشی در دست داشته است. تصویر این نمونه‌ی اولیه را سونی دیکسون، افشا‌کننده‌ی معروف در توییتر منتشر کرده است.

اخبار بروز آیفون ۸ و ویژگی های منحصر به فرد هر آنچه درباره آیفون 8 می‌دانیم

جهت مشاهده سایر مطالب مشابه و عضویت در کانال کلیک کنید
جهت مشاهده سایر محتوای کانالها اینجا کلیک کنید
شبکه تبلیغات ایران
نظرات
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پیشنهاد های ویژه

چگونه پیشنهاد ویژه شویم ؟
برو بالا