فقط با ۵۰ هزار تومان پیج ، کانال ، گروه و کسب و کار خود را تبلیغات کنیدشروع تبلیغات

شبکه تبلیغات ایران

با ثبت لینک های خود در شبکه تبلیغات ایران ، آن را به کاربران اینترنت معرفی کنید و تحولی در افزایش اعضاء و کسب و کارتان ایجاد نمایید.
توضیحات بیشتر

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

بر اساس یک تحقیق آکادمیک هوش مصنوعی گوگل تقریبا دو برابر دستیار مجازی سیری آی کیو دارد اما یک کودک شش ساله از هر دوی آنها باهوش تر است.

در این تحقیق که توسط سه محقق چینی صورت گرفته مشخص شد که آی کیوی AI گوگل در سال گذشته 47.28 بوده که از هوش مصنوعی موتور جستجوی بایدو با آی کیوی 32.92، بینگ با 31.98 و سیری با 23.94 بیشتر است.

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

این درحالی است که آی کیوی یک کودک شش ساله به صورت میانگین 55.5 و آی کیوی یک فرد 18 ساله حدودا 97 است.

گفتنی است که آی کیوی سیستم های گوگل و مایکروسافت نسبت به سال 2014 به مراتب بهتر شده اند. در آن سال امتیاز هوش مصنوعی گوگل 26.5 و مایکروسافت 13.5 بوده است.

هوش مصنوعی گوگل دو برابر از سیری باهوش تر است

در این مقاله هوش مصنوعی کمپانی «DeepMind» (از شرکت های تابعه گوگل) به نام آلفاگو نیز مورد بررسی قرار گرفته است. محققان علی رغم عدم برآورد آی کیوی این برنامه اعلام کرده اند که هوش این سیستم از انسان کمتر است.

در این تحقیق برای مقایسه هوش مصنوعی سیستم های مختلف، توانایی آن ها در تسلط بر دانش، یادگیری و ایجاد راه حل مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این سه شرکت بزرگ آمریکایی سرمایه گذاری های گسترده ای را در زمینه هوش مصنوعی صورت داده اند که می تواند پیشرفت های بزرگی را در زمینه تشخیص گفتار، شناسایی تصویر و غیره به همراه داشته باشد.

جهت مشاهده سایر مطالب مشابه و عضویت در کانال کلیک کنید
جهت مشاهده سایر محتوای کانالها اینجا کلیک کنید
شبکه تبلیغات ایران
نظرات
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پیشنهاد های ویژه

چگونه پیشنهاد ویژه شویم ؟
برو بالا