فقط با ۵۰ هزار تومان پیج ، کانال ، گروه و کسب و کار خود را تبلیغات کنیدشروع تبلیغات

شبکه تبلیغات ایران

با ثبت لینک های خود در شبکه تبلیغات ایران ، آن را به کاربران اینترنت معرفی کنید و تحولی در افزایش اعضاء و کسب و کارتان ایجاد نمایید.
توضیحات بیشتر

شبکه های وای فای رایگان، راه جدید نفوذ هکرهای روسی

شبکه های وای فای رایگان، راه جدید نفوذ هکرهای روسی

wi-fi (450 x 261)

افرادی که به امنیت اطلاعات خود اهمیت می دهند از استفاده از شبکه های وای فای رایگان در اماکن عمومی و هتل ها خودداری کرده، و تا جای ممکن از شبکه های خصوصی مجازی و ابزارهای رمزنگاری دیتا برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود استفاده می کنند.

متخصصین تیم امنیتی «FireEye» نیز چنین حساسیت هایی را مورد تأیید قرار می دهند؛ چرا که این تیم اخیراً اسنادی را در ایمیل های ارسالی به برخی از هتل های کشورهای اروپایی و یک کشور در خاورمیانه یافته، که حاوی کدهای نصب خودکار بدافزار «GAMEFISH» هستند.

بدافزار مورد بحث ارتباط نزدیکی با گروه هکری روسی «APT28» یا «Fancy Bear» داشته که متهم به نفوذ در سیستم های کمیته دمکراتیک ملی آمریکا، پیش از انتخابات سال گذشته این کشور است.

گروه مورد بحث که حملات قبلی خود را با بدافزار «EternalBlue» (که از سازمان امنیت ملی آمریکا به دست آورده) ترتیب داده بود، حالا از بدافزارهای خود برای نفوذ به شبکه های وای فای رایگان استفاده کرده و به گفته تحلیلگران، قادر است بدون شناسایی شدن یا حتی نیاز به تایپ توسط کاربران، اطلاعات حساب کاربری مانند نام و کلمه عبور را به سرقت ببرد.

از همین رو متخصصین حوزه امنیت به همه کاربران خصوصاً مسافرانی که به کشورهای دیگر سفر کرده اند، توصیه می کنند که به شبکه های وای فای رایگان در هتل ها و اماکن عمومی متصل نشده و تا جای ممکن ایمنی سیستم های خود را ارتقا دهند.

جهت مشاهده سایر مطالب مشابه و عضویت در کانال کلیک کنید
جهت مشاهده سایر محتوای کانالها اینجا کلیک کنید
شبکه تبلیغات ایران
نظرات
دیدگاه شما
لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پیشنهاد های ویژه

چگونه پیشنهاد ویژه شویم ؟
برو بالا